Панель інстументів мапи

Панель інструментів мапи

Панель інструментів мапи призначена для управління мапою і складається з наступних засобів управління:

 перемістити– Перемістити

Після активації засобу курсор підводиться на мапі до обраної точки, натискається ліва клавіша миші і при русі курсору мапа “пересувається” разом з ним.

виділити– Виділити

Після активації засобу курсор підводиться на мапі до обраного об’єкту шару, натискається ліва клавіша миші і об’єкт виділяється.

збільшити– Збільшити

Після активації засобу курсор підводиться на мапі до обраної точки та “розтягується” прямокутник або просто «клік» в обраній точці. В першому випадку масштаб мапи обчислюється таким чином, щоб максимальна сторона “розтягнутого” прямокутника розмістилась у вікні мапи. У другому випадку центр мапи переноситься в обрану точку та масштаб мапи зменшується вдвічі.

зменшити– Зменшити

Після активації засобу курсор підводиться на мапі до обраної точки та “розтягується” прямокутник або просто «клік» в обраній точці. В першому випадку масштаб мапи збільшується пропорційно відношення відповідно розташованої сторони Вікна мапи до більшої сторони “розтягнутого” прямокутника. У другому випадку центр мапи переноситься в обрану точку та масштаб мапи збільшується вдвічі.

фіксоване збільшення– Фіксоване збільшення

Після натискання засобу масштаб мапи збільшується вдвічі.

фіксоване зменшення– Фіксоване зменшення

попередній вигляд– Попередній вигляд

Після натискання засобу мапа повертається до вигляду, що вона мала перед останньою зміною масштабу та/або частини мапи, що в межах екрану.

вся мапа– Вся мапа

Після натискання засобу мапа позиціонується таким чином, щоб на мапі розмістились абсолютно всі об’єкти усіх шарів мапи.

маштаб– Масштаб

Поле яке відображає поточний масштаб мапи, а також містить у собі випадаючий список з переліком стандартних масштабів, один із яких можна обрати для масштабування мапи. У вікні можна також увести потрібний масштаб. Після вибору або вводу мапа виводиться в заданому масштабі.

 

виміряти довжину– Виміряти довжину

Засіб розраховує довжину визначеного шляхом натискання лівої клавіші миші по мапі лінійного об’єкту. Розрахована довжина відображається справа від поточних координат курсору на інформаційній панелі, яка знаходиться в нижній частині головного вікна програми.

 виміряти прощу– Виміряти площу

Засіб розраховує площу визначеного шляхом натискання лівої клавіші миші по мапі полігонального об’єкту. Розрахована площа відображається справа від поточних координат курсору на інформаційній панелі, яка знаходиться в нижній частині головного вікна програми.