Розрахунок вартості сільськогосподарських угідь

Розрахунок вартості угідь

Розрахунок вартості сільськогосподарських угідь виконується за допомогою меню “Проект” далі “Розрахунки” далі “Вартість сільськогосподарських угідь”. Після вибору даного пункту меню відкривається вікно «Розрахунок вартості сільськогосподарських угідь», яке повинно містить в собі перелік агровиробничих груп грунтів, які наявні на території населеного пункту, їх бали бонітету та вартість по кожному угіддю.

Для додавання та вилучення агровиробничих груп грунтів потрібно скористатися кнопкою «Редагування переліку агрогруп». Після натискання цієї кнопки відкривається вікно «Вибір агровиробничих груп грунтів, які наявні на території населеного пункту».

вибір груп грунтів

В верхні частині вікна наведено повний перелік типів грунтів та їх модифікацій згідно номенклатурного списку, з можливістю швидкого пошуку по типу. В нижній частині наведений перелік агровиробничих груп грунтів наявних в даному населеному пункті. Для додавання нової агрогрупи до переліку агровиробничих груп грунтів наявних в даному населеному пункті, потрібно в верхній частині вікна знайти та виділити потрібний тип грунту, виділити потрібну модифікацію та натиснути кнопку вниз, після чого агровиробничу групу буде сформовано та додано до переліку в нижній частині вікна. Для вилучення агрогрупи з переліку агровиробничих груп грунтів наявних в даному населеному пункті, потрібно виділити таку агрогрупу в переліку в нижній частині вікна та натиснути кнопку вверх, після чого її буде вилучено з переліку. Після натискання кнопки «Гаразд» дане вікно зникне, а в переліку агровиробничих груп грунтів вікна «Розрахунок вартості сільськогосподарських угідь» відбудуться відповідні зміни.

Основою для розрахунку вартості сільськогосподарських угідь є Нормативи капіталізованого рентного доходу на землях сільськогосподарського призначення природно-сільськогосподарських районів  та середньозважені бали бонітету сільськогосподарських угідь по природно-сільськогосподарському району

Щоб ввести ці дані в програму потрібно скористатись кнопкою «Економічна оцінка та середньозважені бали бонітету».

Після натискання кнопки з’явиться вікно з одноіменною назвою, яке дозволить вибрати зі списку облать, номер та назву природно-сільськогосподарського району, вартість 1 гектара ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей та пасовищ відповідному природно-сільськогосподарського району, та середньозважені бали бонітету по ріллі, багаторічних насадженнях, сіножатях та пасовищах по даному природно-сільськогосподарському районі.

Після визначення переліку агровиробничих груп ґрунтів наявних на території населеного пункту Нормативи капіталізованого рентного доходу на землях сільськогосподарського призначення природно-сільськогосподарських районів та середньозважених балів бонітетів, потрібно в вікні «Розрахунок вартості сільськогосподарських угідь» проставити бали бонітетів по кожній агровиробничій групі ґрунтів для кожного угіддя. Для вводу балу бонітету потрібно навести курсор миші на рядок відповідної агровиробничої групи ґрунтів, колонки «Бал бонітету» відповідного угіддя і натиснути ліву клавішу миші, або виділити потрібний рядок за допомогою миші чи стрілок на клавіатурі, та натиснути клавішу F2. Після цього в текстове поле що з’явиться потрібно ввести бал бонітету даної агровиробничої групи по обраному угіддю та натиснути клавішу Enter щоб підтвердити ввід, або Esc щоб відмінити. Також, для швидкого підтвердження вводу балу та переходу до вводу балу бонітету по наступній або попередній агровиробничій групі грунтів поточного угіддя, можливо використовувати клавіші клавіатури зі стрілками вверх та вниз.. Після введення балу бонітету вартість даної агровиробничої групи грунтів по даному угіддю розраховується автоматично. Перехід до введення балів бонітету іншого угіддя з клавіатури не передбачено. Для початку редагування балів бонітету іншого угіддя необхідно навести курсор миші на будь-який рядок, колонки «Бал бонітету» відповідного угіддя і натиснути ліву клавішу миші. Далі навігація з клавіатури буде здійснюватися по поточному угіддю.

 

попередження У випадку коли економічна оцінка чи середньозважені бали бонітету вводяться після введення балів агровиробничих груп ґрунтів по угіддям чи коригуються, вартість агровиробничих груп ґрунтів по угіддям перераховується автоматично.